Depresja u psa? Psi Prozac pomoże

Autor: nianiaogg

Jedna tabletka dla Ciebie, druga dla Twojego najlepszego przyjaciela. Tak może niedługo wyglądać poranek zdepresjonowanego właściciela czworonoga, którego pies również cierpi na depresję.

Jak informuje Daily Mail, w Wielkiej Brytanii można już nabyć „pigułkę szczęścia” dla psów. Lek pod nazwą Reconcile, pachnie wołowiną i ma podnosić psom poziom serotoniny, dzięki czemu, pies lepiej znosi rozłąkę z właścicielem i wykazuje mniej zachować o charakterze natręctw. Tabletka psiego szczęścia jest już sprzedawana w USA.

Badania kliniczne prowadzono zarówno w USA jak i Europie. Jak mówią badacze, około 17% psów cierpi, jeśli pozostawione są same sobie na zbyt długo (np. gdy ich właściciel jest w pracy, a one zostają w domu same). W badaniach klinicznych wzięło udział 660 psów z depresją – poprawę zaobserwowano po 8 tygodniach a lek okazał się nad wyraz skuteczny – zadziałał w ponad 70% przypadków.

Podawanie Reconcile może zahamować takie zachowania jak gryzienie wszystkiego, kiedy właściciel jes nieobecny, oddawanie moczu lub kału w domu, wymioty czy całodzienne wycie i szczekanie. Depresja u psów nie jest związana ze stanami depresyjnymi właściciela (choć może być). Najczęściej jest reakcją psa na stres – często wywoływany tym, że pies cały dzień siedzi sam w domu.

Czy zdecydowalibyście się na leczenie farmakologiczne waszego psa?

Podziel się

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=370570&data=&lang=PL&_CheckSum=-1342881553

Tagi: , ,

Data wpisu: czwartek, 4 marca, 2010, godz. 11:15. Kategoria Depresja.

1 komentarz do tekstu “Depresja u psa? Psi Prozac pomoże”

  1. Anna pisze:

    Tak. Mój pies umarł z TĘŚKNOTY za moją mamą. Może takie tabletki, podawane od pierwszego dnia rozłąki pomogłyby/.

Skomentuj